16 Şubat 2011 Çarşamba

SULTANAHMET KÖFTECİSİ - TAKSİM

Kuşkusuz burası en lüks köfteci… Olabilir…

Her şehirde karşınıza çıkabilecek köfte çeşitlerinin en ünlüsü kuşkusuz Sultanahmet… Birçok semtte, ilde şubeleri bulunan Sultanahmet Köftecisi’nin Taksim şubesine yolum düştü geçen gün… Fabrikasyon köftelere alışamadım. Lise yıllarında küçücük, ızgaranın tüm dükkanı kapladığı, çıkınca köfte koktuğunuz mekanlarda alırım zevkimi köfteden. Eğer gerçekten içimde köfte yeme arzusu olursa tercihimi buralardan yana kullanırım. Bildiğim birkaç mekan da var. Onları da ilerleyen yazılarımızda size öneririm.

Şimdi gelelim Taksim Sultanahmet Köftecisi’ne. Taksim Tünel’in yakınlarında yer alan Sultanahmet Köftecisi yazının başında da dediğim gibi en lüks köfteci olabilir. Fakat mekanda ne olursa olsun Taksim’in ahengi bozulmamış. Dizayn gerçekten hoş. 2 katlı, beklenilenden büyük… Sadece köfteci değil. İçeride ne yemek isterseniz her şey mevcut fakat mekanın isi sizi tek bir şarta gönderiyor. O da köfte. Mantık da “Bu adamlar köfteci. En iyi köfteyi yaparlar”

Köfteler diğer Sultanahmetlere göre ve diğer fabrikasyon üretim gibi görünen köftecilere göre çok iyi , başarılı… Fiyatlar uygun diyebiliriz. Porsiyon köfte 9 kaşarlı köfte 12. Yanında çeşitli mönüler de görmek mümkün. Servis başarılı, mekan hijyenik, tuvaletlerde bile çalan müzik ortama ayak uydurmuş.

Yazımızın sonuna geldik ama şunu da ekleyelim. Ben oradayken büyük patron da hemen yan masamızdaydı. Bu ilgi bu alaka bu hız ona nispet mi bilemedim… Saygılar efendim…

SULTANAHMET KÖFTECİSİ NEREDE?
İstiklal Cad. Göl Sok. No: 166/C Rus Konsolosluğu Karlısı Suriye Pasajı İstiklal(Hacıhüsrev) Mh. Beyoğlu, İstanbul,
Telefon: 0212 2450123

Hiç yorum yok: