28 Şubat 2011 Pazartesi

HAPPY MOONS-BAĞDAT CADDESİ-KADIKÖY-İSTANBUL

Kadıköy'de Happy Moons o semtin ilk göz ağrılarımdan biriydi... Bu kentte gerçekten vakit geçirmekten zevk aldığım gerek sıcaklığıyla gerek kırmızı koltuklarıyla Happy Moons bir başkaydı benim için Kadıköy'de. Oraya uğramayalı yıllar oldu fakat Bağdat Caddesi'nde Kırıntı'yı ararken rastladım ve o hoş logosunu gördüğüm anda hemen sokaktan içeriye girerek Happy Moons'a ulaştım. Girişte hemen tipik sigara kullanıyor musunuz? sorusuna "Hayır" (aslında evet) cevabı vererek iç kısımda sıcak bir yerde bulduk kendimizi. Dışarıda sigara içilebilir ama sıcak bir blüm dolayısıyla hınca hınç dolu ve iç içe... Biz biraz daha sakinliği tercih ederek hemen girişin sol tarafında bölümde bir masa seçtik. Mekanın üst katı biraz daha tenha olsa da burası genelde tamamen sohbet amaçlı gelen dörtlü beşli gruplarla dolu.

Kız arkadaşımla yemek tercihimiz ise kolay oldu aslında. Genelde tercihini tavuk yemeklerinden yana kullanan Seda, bir çin lokantası edasında Tavuk Noodle'ı seçti ki kendisi hata yaptığını vurguladı yemeğin ortasında. Evet, bir çin lokantasındaki gibi değildi noodle. Ama yanından geçiyordu. Fena değil ama mükemmel değil. Bense çeşit çeşit hale getirilen şinitzelden yana kullandım tercihimi. Tam ismini hatırlayamamakla beraber yediğim o şinitzel bile diğer tercihlerinin de güzel olduğunu hissini uyandırdı bende. Şinitzel tabağında gelen kızartılmış patatesler ve haşlanmış brokoli parçaları son derece lezzetliydi.

Fiyata gelecek olursak tavuk yemekleri genelde 12-18 arasında değişiyor. Et yemekleri ise 18-32 arasında... Bira ise Efes 8 TL. Servis son derece iyi. Garsonlar güler yüzlü. Tabii Happy Moons'un Bağdat Caddesi'ndeki şubesi de ortam ayak uydurmuş. Erkek müşterilerden fazla kadın müşteriler dikkat çekiyor. Genelde ikişer üçer erkek gruplarına rastlanmıyor. Mekanın tasarımı çok hoş. Tuvaletlerinde jöleden, waxa, kremden biryantine kadar her şeyi bulabilmeniz mümkün...

Hiç yorum yok: