6 Aralık 2010 Pazartesi

YE' BEŞİKTAŞ

Beşiktaş'ın yeni soluklarından biri burası. Gala Kokoreç'in çaprazında, Ali Baba Restaurant'ın yanında, Hacıoğlu'nun ise görüş mesafesinde eyr alan Ye Beşiktaş farklı ve modern bir konseptle çıkmış karşımıza. Ha neden modern diyecek olursanız dönere yer vermediğinden diyeceğim. Dönerciden geçilmeyen Beşiktaş sokaklarında wrapı fark eden, sulu yemeklerin özelliğini müşterilerine sunan bir yer.

Buna karşın çok alternatifli bir mönüsü yok. Anladığım kadarıyla Ali Nazik'e fazla güveniyorlar. Yedim, uzun süreden beri hasret kaldığım bir tat olmasına karşın hevesimi geçiremedi. Ali Nazik geniş bir tabakta gelmesi gereken tattan önce göze hitap etmesi gereken bir yemek çeşididir. Farklı ve tarz (!) olacağım diye Ali Nazik küçüçük bir tabakta getirilmez. Patlıcanların patlıcan olduğunu anlamak zor. Üzerindeki köfteler ise dişinizin kovuğuna gitmeyecek cinsten. Ama hakkını verelim tadı güzel. Ali Nazik Ye Beşiktaş'ta 12 TL.

Onun yanı sıra mönüden bir de wrap seçtik. wrap dediğimiz dürümün Avrupalılaştırılmış hali. Kız arkadaşımın damak tadına göre wrap fena değil. Fakat yanında gelen patates sabahtan kızartılmış ve sıcak olması için tekrar yağın içine atılmış. Görüntüsünden anlayabiliyorsunuz. Çorbaların da özellikle domatesin fazla salçalı olduğu da iddia edildi yan masadan. Zaten yan masa da yönetimin içindendi. Wraplar ise 9 TL. bu arada Ali Nazik'in yanı sıra mantı da mekanın güvendiği lezzetlerden bir tanesi.

Farklı lezzetler arayanlar Ali Nazik için gerçek bir kebabçıya, mantı için de gerçek bir mantıcıya gitmeliler. Böyle yerlerde bulunmuyor istediğiniz lezzetler.

Buna karşın mekandaki servis iyi, garsonlar son derece kibar. Ye Beşiktaş ne olursa olsun yeni bir soluk. Gitmenizi tavsiye ederim.

Hiç yorum yok: