12 Nisan 2011 Salı

DÜKKAN BURGER - TAKSİM

Asıl amacımız NTV’de Vedat Milor’un İstanbul’un en iyi hamburgercisi seçtiği Mano Burger’e gitmekti fakat hınca hınç dolu olması bizi hemen sırasında bulunan Dükkan Burger’a yönlendirdi. Burası Taksim Tünel’de… Son dönemlerde popülerlik kazanan burger kültürünün parçaları her gün çoğalmakla birlikte doğru orantılı bir şekilde hamburger zevkini de bizlere aşılıyor.

Burger King, McDonalds’la yıllarca sınırlandırılan hamburger zevkimiz bu burgercilerin açılmasıyla doruk noktasına ulaştı. Fabrikasyon ayarından çıktı özene girdi, gerçek et lezzetini tanımamıza fırsat sağladı.

Evet, birçok burger firmasının hayata geçtiği bu son 2 yılda büyük atılım gerçekleştirenlerden biri de Dükkan Burger. İstanbul’un birçok yerinde şube açan Dükkan’ın Tünel şubesindeyiz. Üç katlı Dükkan burger’ın alt katında doğal olarak kokudan durulmuyor. Burası caddenin ruhunu yerinden yakalamak ve üst katlarda yer bulamayanların yeri olsa gerek… Üst kattaki yerimizi alıp hamburger siparişimzi veriyoruz. Burada çatal, bıçak ve hatta tabak bile kullanılmıyor. Hamburger, hatta patates kızartması bir kağıda sarılı olarak geliyor. Açıyor ve devam ediyorsunuz. Patates kızartmaları ise kağıttan külaha sarılı bir şekilde geliyor. Hamburgerlerde etin kalitesi çok yüksek. Hamburgerde en az et kadar önemli olan ekmek de tam kıvamında. Etin lezzetini öldürmüyor (Vedat Milor’un cümlelerini mi çalıyorum bilmiyorum:)) Mayonez ve ketçaplar Heinz marka. Mayonezi tavan yapıp her geçen gün şişmanlayan biri olarak bunu kati şekilde belirtiyorum. Kendi yapımlarına benzettiğim hardal ise fazla kuvvetli ve keskin.

Mekan kendine has… Duvarlar kiremit desenlerine bezendirilmiş tuvaletler ise daha tarz. Tuvaletlerde lavabo kısmı bakırdan bir kazan görüntüsü var ki gerçekten hoş…

Fiyatlara gelecek olursak… Burger, McDonalds gibi artık tamamen zevkten öte öğün geçiştirmek işlevi gören müesseselerin aksine çok farklı değil. İki kişi 35 TL’ye gayet memnun bir şekilde ayrılabilirsiniz. İstanbul dışı için pahalı gözükebilir ama burası İstanbul, hayat pahalı ama ne olursa olsun zevkli ve heyecanlı.

Dükkan Burger kendine has bir tarzı olan, eti, ekmeği kaliteli hamburgerleri tamamen leziz bir yer. Gitmenizi tavsiye ederim. Biz memnun kaldık. Saygılar…

Not: Fotoğraf Ataşehir Dükkan Burger’a aittir.

Hiç yorum yok: